(имя) (титул)

Загальні проблеми акваріума та як їх уникнути

Зміст в акваріумі - це веселе та корисне заняття, яке може забезпечити роки задоволення, навчання і навіть зняття стресу. Однак, коли ви новачок в цьому, легко робити речі, які можуть бути не дуже корисні для вашої риби або рівня стресу.

Ось кілька найбільш поширених проблем з акваріумом, з якими стикаються любителі-початківці.

 

Починаючи з надто маленького акваріума.
Невеликі акваріуми можуть бути складнішими в обслуговуванні, ніж більші, і вони не дуже підходять для початківців. У великих акваріумах умови, як правило, стабільніші, і якщо щось піде не так, у вас буде більше часу для їх виправлення. Акваріуми від 70 до 100 літрів ідеально підходять для акваріумістів-початківців. Завжди починайте з найбільшого акваріума, який дозволяє вам простір та бюджет.

Купівля риби того ж дня, що й в акваріумі.
Нещодавно створений акваріум не готовий для риб першого дня. Новий акваріум має бути запущений щонайменше за 2-3 дні до появи першої риби.

Додавання занадто великої кількості риб на новий акваріум.
Новий акваріум – це біологічно чистий сланець. Мікроби, які фільтрують воду та створюють баланс в акваріумі, не встановлені, і раптове перевантаження рибних відходів може призвести до підвищення рівня токсичних аміаку та нітритів до небезпечного та навіть смертельного рівня.

Не тестування води в новому акваріумі.

Неможливо дізнатися, чи розвиваються проблеми з аміаком чи нітритом, чи безпечно додавати рибу у ваш новий акваріум без тестування води. Існуюча риба часто пристосовується до рівня аміаку і нітриту, що повільно зростає, і може не показувати ознак лиха, поки не стане занадто пізно. Нові покупки можуть бути сильно підкреслені, якщо їх додати до акваріуму з високим рівнем, тому що вони не встигають пристосуватися. Нема чарівного «безпечного» інтервалу часу для додавання нової риби, і ви не можете побачити аміак або нітрит у воді. Тестування – єдиний спосіб дізнатися, чи безпечна вода у вашому акваріумі.

Надлишок.
Коли ви новачок у рибництві, ви хочете купити кожну рибу, яку ви бачите. Але є межа того, скільки риби може тримати акваріум-початківець, незалежно від того, наскільки він великий або наскільки ефективний фільтр. Багато риб стає більше після покупки, а деякі є територіальними і стають агресивними, коли вони переповнені іншими рибами. Завжди помиляйтеся, якщо у вашому акваріумі менше риби, ніж забагато.

Перегодовування.
Нормально турбуватися про те, що ваша риба стане голодною, але ви можете завдати більше шкоди, якщо занадто багато годуватимете. Новий акваріум слід годувати один раз на день, а всю їжу слід вживати протягом двох хвилин. Не вживана в їжу їжа може забруднювати воду і викликати підвищення рівня аміаку та нітриту.

Купівля фільтра, який дуже малий.

Ви не можете по-справжньому фільтрувати акваріум, але його досить легко відфільтрувати. Більшість початкових фільтрів для акваріумів оцінюються в залежності від кількості літрів в акваріумі. Ця рейтингова система в більшості випадків працює добре, однак у густонаселених акваріумах або в акваріумах з великими хижими рибами або рибами, що утворюють велику кількість відходів, повинні бути встановлені негабаритні або кілька фільтрів. Для досягнення найкращих результатів придбайте фільтр, який розрахований на акваріум трохи більше, ніж у вас.

Імпульсна покупка.
Завжди вивчайте нові риби, перш ніж купувати їх, щоб переконатися, що вони сумісні з існуючими мешканцями та не переростуть ваш акваріум. Деякі риби мають особливі потреби у хімічному складі води, такі як нижчий рН або лужність, які може не забезпечити ваша водопровідна вода. Крім того, якщо риба, яку ви збираєтеся купити, є спеціалізованою годівницею, переконайтеся, що ви можете забезпечити її потрібною їжею.

Залишаючи акваріумним світлом постійно.
Як і всім тваринам, рибі потрібен період відпочинку, і це має бути той самий період щодня. У природі цикл день/ніч є досить послідовним, особливо у тропіках. Залишаючи акваріумним світлом весь час, ви відчуваєте стрес у риб, а також сприяє непривабливому росту водоростей. Увімкнення освітлення в акваріумі за таймером – це простий спосіб забезпечити постійний цикл освітлення. Якщо акваріум використовується як нічний світильник у дитячій спальні, вимкніть світло та наведіть денні штори, щоб імітувати нічний час для риб.

Очищення.
Коли акваріум вперше встановлюється, біологічний баланс тендітний і нестабільний. Намагайтеся не витирати прикраси, не перемішувати і не пилососити гравій і не чистити фільтр, коли він дійсно не потрібен, оскільки це може знищити корисні бактерії та порушити баланс. Якщо ваш акваріум або фільтр, мабуть, потребують чищення протягом перших 2-3 тижнів після установки, фільтр може бути занадто маленьким для роботи, у вас може бути занадто багато риби або ви перегодовує.

Доливання замість заміни води.
Додавання води до вашого акваріума, коли він випаровується, називається «доливанням». Виконання цього замість регулярної заміни води призведе до накопичення забруднюючих речовин, таких як нітрати та фосфати, та зниження pH та лужності. Це викликає стрес у вашої риби і робить її сприйнятливішою до хвороб. Змінюйте 10% води у вашому акваріумі щотижня або 25% кожні 2 тижні.

Недостатньо укриттів.
Художні оформлення акваріума забезпечують місце існування, змушують Ваших риб почуватися безпечними, зменшують напругу і покращують їх кольори. Риби часто ховаються, тому що в акваріумі недостатньо декорацій, що шукають притулку за обігрівачем, трубкою, що фільтрує, або іншим предметом.